بلاگ

پیاده روی

پیاده روی و سلامت قلب :

استفن روث، سرپرست تیم تحقیق، که قلب موش‌های را که نیم ساعت بر روی تردمیل دویده بودند را مشاهده کرد، عنوان می‌کند: «ژن‌های که برای ثبات ژنوم مهم هستند، بعد از انجام یک ورزش استقامتی موجب تنظیم مجدد بافت قلب می‌شوند. این وضعیت تاثیر حفاظتی ورزش بر سلامت قلب-عروق را نشان می‌دهد.»

به گفته محققان، این یافته‌ها در مورد انسان‌ها هم اجرایی هستند چراکه این ژن‌ها به شیوه مشابه با ژنوم انسان‌ها تنظیم می‌شوند.

با وجود شناسایی این فرآیند و بیولوژی اصلی قلب، تحقیق آینده در مورد افزایش طول عمر و درمان‌های بدون دارو در مورد مشکلات مزمن قلبی از جمله فشارخون بالا خواهد بود.

سرعت پیاده روی سریع از دویدن کمتر است. پیاده روی سریع به بدن کمک می‌کند تا کالری بیشتری بسوزاند و از اینرو برای کاهش وزن توصیه می‌شود. همچنین به تقویت و استحکام ماهیچه‌های پا، ماهیچه‌های شکمی و عمدتا ماهیچه‌های قلب کمک می‌کند. همچنین پیاده روی سریع برای استخوان‌ها هم مفید است.

تحقیقات نشان می‌دهد پیاده روی سریع برای کاهش فشارخون، سلامت قلب، کاهش افسردگی، و بهبود خلق و خو سودمند است.

فواید پیاده روی برای سلامت قلب اثبات شده است. بررسی مطالعات قبلی در مورد پیاده روی نشان می دهد رابطه مثبتی بین پیاده روی و سلامت قلبی-عروقی وجود دارد.

دانشمندان دانشگاه لیمریک در ایرلند به این نتیجه رسیدند پیاده روی نقش اساسی و مهمی در پیشگیری اولیه و ثانویه بیماری قلبی-عروقی دارد.

همچنین محققان در مطالعه دیگری دریافتند فواید پیاده وری تند برای بهبود سلامت قلب به اندازه دویدن است. به گفته محققان، هم پیاده روی تند و هم دویدن فاکتورهای پرخطر مرتبط با سلامت ضعیف قلب را کاهش می دهند. هر چقدر که در هفته پیاده روی بیشتری داشته باشید، سلامت شما بیشتر بهبود می یابد.

 


کلمه کلیدی :

پیاده روی